CO ZYSKUJESZ

Co Czyni Nasze Studia Unikatowymi

Dyplom

Absolwenci otrzymują dyplom Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej.

​Dyplom studiów podyplomowych IT Business Management AGH jest akceptowany i respektowany na świecie w ramach międzynarodowego systemu transferu punktów ECTS.

Wydarzenia Towarzyszące

Wszystkim studentom zapewniamy miejsca na meetup’ach TMiT Association zogniskowanych wokół tematyki przywództwa oraz zarządzania talentami gromadzacych:

 • liderów branży dużych organizacji oraz startup’ów
 • managerów, ekspertów i praktyków biznesowych

prowadzonych w formie dyskusji panelowych, debat z publicznością, wykładów w formule TED talks oraz warsztatów. Szczegóły wydarzeń będą na bieżąco uaktualniane na naszej stronie facebook events.

 

Podstawowy program studiów wzbogaciliśmy o wykłady gościnne prowadzone przezinfluencerów oraz liderów branży nowych technologii. Szczegóły i opisy wykładów gościnnych publikować będziemy na bieżąco w dedykowanej sekcji naszego bloga.

Wiedza i Umiejętności

Absolwent studiów ma wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu strategicznego zarządzania organizacją IT, nowoczesnej ekonomii i finansów przedsiębiorstwa, budowania i zarządzania zespołami, zarządzania talentami w organizacji IT, nowoczesnego zwinnego zarządzania projektami, budowania kultury organizacyjnej w firmach z branży IT.

Potrafi sprawnie poruszać się w obszarze metodyk zarządzania projektem, zespołem i organizacją o strukturze korporacyjnej oraz typu start up w branży IT.

Kończący studia mają solidną bazę do tego, aby rozumieć, czym jest strategiczne zarządzanie i planowanie, jakie są metody i narzędzia efektywnego zarządzania talentami w organizacji IT, jak kreować i wdrażać kulturę organizacyjną opartą na zaufaniu.

Rozwój Zawodowy

Absolwent studiów może podjąć pracę jako:

 • IT/engineering Team Leader / Kierownik Zespołu IT
 • Technical Team Leader
 • IT Manager / Kierownik IT / Dyrektor IT
 • Software Engineering Manager / Software Development Manager
 • Managing Director
 • IT/engineering Resource Manager
 • Development Manager
 • Właściciel lub osoba zarządzającej start up’em lub małą firmą IT

Relacje i Networking

Możliwość certyfikacji Management 3.0.

Warunkiem uzyskania Certyfikatu jest uczestnictwo w dodatkowym dniu szkoleniowym organizowanym przez firmę TRISAR. Szkolenie jest dodatkowo płatne. Uczestnicy otrzymują Certificate of Attendence. Szczegóły u organizatorów studiów.

 

Management 3.0

Zwinne podejście do całościowego zarządzania firmą i zespołem opracowane przez Jurgena Appelo. Dwudniowy warsztat przygotowujący do zarządzania samozarządzającymi się zespołami w modelu rozproszonym. Zajęcia prowadzone z naciskiem na odpowiednie motywowanie i rozwijanie pracowników, budowanie zespołów i aplikowanie metodologii zwinnych w codziennej pracy – przygotowuje studenta do zarządzania zespołami Agile.

 

Badania dowodzą, że 70 % pracowników wyżej ceni sobie pozafinansowe czynniki motywujące niż pieniężne. Dla 90% ciekawe środowisko pracy, praca w formie gier i zabaw, współpraca z otwartymi ludźmi i możliwość do wyrażania siebie przez swoje projekty to główne czynniki angażujące w pracy.

Standardowe podejście (Management 1.0 i 2.0) przestaje działać w XXI wieku – jak w takim razie dopasować swoje podejście do zmieniających się czasów? Agile czyli zwinność to termin który z sektora IT przenika do wielu innych dziedzin biznesu. Polega on na dopasowaniu modelu biznesowego, struktury i kultury organizacyjnej oraz sposobu zarządzania pracownikami do potrzeb rynku i klientów.

W trakcie warsztatu znajdziemy odpowiedź na pytania:

  • Czym jest zwinne zarządzanie?
  • Samoorganizacja – w jaki sposób zaprosić pracowników do współzarządzania zespołem i przedsiębiorstwem?
  • Jak zwiększone zaufanie i transparentność wpływa na efektywność organizacji?
  • Jak zwiększyć produktywność zespołu? Jak usprawnić pracę zespołową? Jaka jest rola menedżera w zwinnym zespole?
  • Delegowanie i rozliczenie z zadań – jak uniknąć chaosu i braku rezultatów
  • Zaangażowanie i motywacja – co możemy zrobić by je zwiększyć?
  • Pracownicy – jak zwiększyć ich kompetencje, inspirować i zwiększać ich kreatywność?
  • Zarządzanie zmianą – Jak wdrażać i komunikować zmiany organizacyjne? Jak przygotować zespół do pracy w zmiennym środowisku.

  W każdym module oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej, omawiamy przykłady wdrożeń danych koncepcji w organizacjach (zarówno pozytywne jak i negatywne) i eksperymentujemy z narzędziami.

  WIIFM – What’s in it for me – Co z tego będę miał:

  Po zakończeniu zajęć, poza ogromną dawką pozytywnej energii i zapału do pracy otrzymasz:

  • Materiały, ćwiczenia i gry gotowe do wdrożenia w firmie i zespole.
  • Dostęp do sieci ekspertów M3.0 jak i nowe znajomości zawarte podczas warsztatów
  • Certyfikat uczestnictwa wydany przez Happy Melly
  • Darmową kopię książki Jurgena Appelo – Jak zmieniać świat
  • Czasowy dostęp do kanału Slack – Happy Melly Community

  Warsztat uprawnia do otrzymania 16 punktów PDU przyznawanych przez PMI.

  Zwinność to nie metoda, to sposób myślenia!

  Szkolenie przeprowadzi Piotr Sarecki – praktyk zwinnego zarządzania

  Ponad 12 letnie doświadczenie w zarządzaniu uzyskane w międzynarodowych korporacjach, ekspert w zakresie zarządzania projektami i zarządzania zmianą, product owner i konsultant ds. transformacji biznesowych.

  Wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej, trener Management 3.0 i Lean Kanban. Członek zarządu Talent Management in Tech, Absolwent Executive MBA na Oxford Brookes University.

  Kurs organizowany jest w partnerstwie z TRISAR – oficjalnym i licencjonowanym partnerem Management 3.0

IT Business Management AGH

wh@agh.edu.pl

+48 12 617 4250

Gramatyka 8a

30-071 Kraków