KADRA WYKŁADOWCÓW

IT BUSINESS MANAGEMENT
Justyna Pawlak-Mihułka

Justyna Pawlak-Mihułka

Opiekun Merytoryczny ITBM AGH |Freenovation Partner & Co-Founder

Opiekun merytoryczny i pomysłodawca studiów podyplomowych IT Business Management oraz Talent Management in Tech Companies na Wydziale Humanistycznym AGH.  Partner i współzałożyciel Freenovation.org. Ekspert w zakresie diagnozy i wdrażania kultury innowacji, przywództwa. talent development i budowania strategii HR. Zrealizowała projekty konsultingowe dla firm o globalnym i lokalnym zasięgu, takich jak: : Microsoft, UBS, Google, ABB, Codewise, Epam Systems, Air Liquid, Thomson Reuters, IBM, Gremi Media (Rzeczpospolita). Prezes i współzałożyciel stowarzyszenia Talent Management in Tech. Propagatorka zwinnych metodyk zarządzania projektami, idei Management 3.0 oraz samo-zarządzalnych zespołów w ramach organizacji turkusowych.

dr Piotr Prokopowicz

dr Piotr Prokopowicz

UJ | HR & Leadership Expert

Psycholog i socjolog organizacji, trener, doradca i mówca. Praktyk biznesu, autor i redaktor dziesiątek opracowań, książek i artykułów na temat zarządzania, doświadczenie praktyczne i akademickie zdobywał po obydwu stronach Atlantyku – w Nowym Jorku, Kopenhadze, Halifax i Krakowie. Realizował projekty doradcze i szkoleniowe dla ponad setki firm, organizacji pozarządowych i publicznych. Autor książki „Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach, czyli 33 zasady skutecznego naboru pracowników”, pierwszego i jedynego w Polsce opracowania na temat zastosowania wyników badań naukowych w praktyce rozwoju procesów personalnych.  Członek Center for Evidence-Based Management, European Association of Work and Organizational Psychology oraz Society for Industrial and Organizational Psychology.

Krystyna Pietrzykowska

Krystyna Pietrzykowska

Motorola Solutions | Senior Software Engineering Manager

Przebyła drogę od software designera i dewelopera do dyrektora departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions. Czyni to ją jedną z najbardziej wpływowych kobiet w segmencie nowych technologii. Absolwentka AGH w Krakowie, gdzie była jedyną studentką wśród 80 mężczyzn. Na co dzień zarządza departamentem liczącym ponad 150 informatyków.  „W swoim otoczeniu staram się stworzyć zespół idealny” – mówi. Rekrutuje do niego osoby zdolne do niestandardowego myślenia i odważnych działań. „Obserwuję ludzi i patrzę, wspieram ich w odkrywaniu własnego potencjału, tego w czym są najlepsi”.

prof. Andrzej Blikle

prof. Andrzej Blikle

Europejska Akademia Nauk | Prof. zw.

Z zawodu jestem matematykiem, ale przez 30 lat pracowałem w informatyce teoretycznej, a przez następne 20 prowadziłem rodzinną firmę cukierniczą istniejącą od roku 1869. Później — po przekazaniu zarządu firmy synowi Łukaszowi i synowej Małgosi — znów powróciłem do uczenia, choć nie informatyki, ale zarządzania. Szczególnie interesują mnie współczesne aspekty zarządzania jakością, a w tym motywowanie godnościowe jako przeciwieństwo metody kija i marchewki. Interesuje mnie też gospodarka wolnorynkowa, ekologia języka ojczystego (mówmy „w cudzysłowie”, a nie „w cudzysłowiu”) i parę innych tematów. Po pracy lubię teatr, muzykę baroku, Gabriela Garcię-Marquez, narty (zjazdowe i ski-alpinizm), wioślarstwo (skif), windsurfing i rower górski.
Mam też szczególną prośbę do dyskutantów: na moim blogu nie używajcie wulgaryzmów i innych nieobyczajnych zwrotów i określeń. Dyskutujmy na argumenty, a nie na epitety. Spróbujmy, może nam się uda.

Wojciech Mach

Wojciech Mach

GFT Group | Managing Director

Były Dyrektor Zarządzający Luxoft w Europie Centralnej, gdzie odpowiada za rozwój centrów biznesowych firmy w Polsce, Rumunii i Bułgarii. W sumie podlegało mu około 4 tys. osób, co stanowi blisko 1/3 wszystkich pracowników Luxoft globalnie. Równocześnie od 2012 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego firmy w Polsce. Pod przywództwem Wojciecha Macha polski oddział stał się jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się jednostek Luxoft na świecie. Wojciech Mach kierował relacjami z kluczowymi klientami i partnerami Luxoft w regionie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi jednostkami biznesowymi, specjalizującymi się w dostarczaniu usług IT. Do jego specjalności należy strategiczne zarządzanie szybko rozwijającymi się organizacjami – zarówno na polskim, jak i globalnym rynku, zarządzanie zmianą oraz budowanie zaangażowania pracowników.

dr Joanna Heidtman

dr Joanna Heidtman

Business Doctors | Trainer & Consultant

Psycholog i socjolog, doktor nauk humanistycznych. Wiedzę i doświadczenie zdobywała min. w University of South Carolina i Cornell University w USA. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach psychologia i socjologia na UJ. Doktorat  obroniła na Wydziale Socjologii UJ. W Zakładzie Badania  Procesów Grupowych UJ prowadziła przez 10 lat badania dotyczące konfliktów i dynamiki grupowej. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych SWPS „Psychologia społeczna w zarządzaniu rozwojem organizacji” oraz na kierunku psychologia Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera. Jest stypendystką Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Fundacji Batorego oraz Fundacji Kościuszkowskiej. Realizowała projekty badawcze przy udziale Komitetu Badań Naukowych oraz przy wsparciu Stypendium Badawczego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od wielu lat jako współzarządzający firmy konsultingowej HEIDTMAN&PIASECKI realizuje projekty doradcze i rozwojowe w organizacjach, wykorzystując wiedzę psychologiczną w obszarze psychologii społecznej, psychologii zarządzania i przywództwa. Są to min. programy głębokiej diagnozy kultury organizacyjnej, rozwoju przywództwa oraz umiejętności i kompetencji menedżerskich. Jej publikacje pojawiały się w głównych pismach naukowych w obszarze socjologicznej psychologii społecznej w USA („Sociological Perspectives”, „Sociological Focus”) i w Polsce („Studia Socjologiczne”). Obecnie współpracuje z Harvard Business Review Polska,  magazynem „Coaching”, „Sens” i „Personel i Zarządzanie”. Jest współzałożycielem Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego. Tworzy narzędzia rozwoju kompetencji liderskich bazujące na wiedzy psychologicznej i oraz na doświadczeniach zebranych w organizacjach. www.businessdoctors.pl

Sławek Sobótka

Sławek Sobótka

Bottega IT Minds | Owner

Właściciel firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych.

W ciągu 16 lat pracy w branży IT pełniłem role programisty, architekta, lidera zespołu, mentora i trenera. W codziennej pracy integruję: Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuję nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia.
Hobbystycznie interesuję się psychologią pozytywną i kognitywistyką.

Bartosz Czerwiński

Bartosz Czerwiński

Groupon| Senior Manager of Software Development

Konsultant i trener w dziedzinie wytwarzania oprogramowania. Absolwent kierunku Informatyka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Doświadczenie w branży IT, z którą związany jest od ponad 13 lat zdobywał jako administrator, programista, lider techniczny, konsultant, trener oraz menadżer IT. Obecnie starszy menadżer ds. wytwarzania oprogramowania odpowiedzialny za Katowicki oddział GSO Engineering w Groupon. Prelegent na międzynarodowych konferencjach branżowych.

Jakub Kubryński

Jakub Kubryński

Devskiller | CEO

Od ponad 13 lat zawodowo związany z rozwojem oprogramowania. Konsultant, architekt, trener i przedsiębiorca. Doświadczenie zdobywał m.in. w Orange, Outbox czy Grupie Allegro.  Regularnie prelegent na międzynarodowych konferencjach informatycznych.

dr Ryszard Kołodziej

dr Ryszard Kołodziej

Project Management Institute (PMI®) | Dyrektor Krakowskiego Oddziału, Konsultant & Trener

Doświadczony konsultant i trener oraz menedżer z tytułem MBA oraz doktoratem z fizyki, pracujący w przeszłości na stanowiskach kierowniczych w firmach branży informatycznej, medycznej i konsultingowej. Doświadczenie doradcze i szkoleniowe zdobył w ciągu kilkunastu lat współpracy z firmami różnych branż oraz organizacjami non-profit (m.in. Comarch, Nokia Siemens Networks, DreamLab Onet, AON, Bahlsen Polska, Kopalnia Soli Wieliczka, Budostal-2, WSK PZL Świdnik, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa) specjalizując się w zarządzaniu projektami i zarządzaniu strategicznym. Posiada certyfikaty PMI®: Project Management Professional (PMP®) oraz Agile Certified Professional (PMI-ACP®) a także PRINCE2 Practitioner. Aktualnie prezes firmy doradczo-szkoleniowej PM Development Center Sp. z o.o. oraz Dyrektor Oddziału Krakowskiego stowarzyszenia Project Management Institute (PMI®), a także wykładowca zarządzania.

Jerzy Zientkowski

Jerzy Zientkowski

Spectacular Speaking |Keynote Speaker

Mówca inspiracyjny, autor, mentor i trener. W latach 2011-2016 wiceprezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i dyrektor programowy międzynarodowego Spectacular Speaking oraz Festiwalu Inspiracji. Jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być kompetentni i… zrozumiani. W 2012 roku dotarł do finałowej szóstki najlepszych mówców Mistrzostw Europy w Bonn. W 2013 roku został Mistrzem Polski w konkursie przemówień improwizowanych po polsku i Wicemistrzem Polski w konkursie przemówień improwizowanych po angielsku. Rocznie prowadzi kilkadziesiąt szkoleń, wykładów i prezentacji oraz mentoruje Klientów wyższego szczebla zarządzania, pomagając w sytuacjach „podbramkowych”. Działając na styku biznesu, sprzedaży i obsługi Klienta wypracował unikatowy zestaw narzędzi komunikacyjnych, pozwalający na współpracę z różnymi branżami w międzynarodowych środowiskach. Jego mowy uświetniały prestiżowe wydarzenia m.in.: TEDx, Spectacular Speaking, Pełna Moc Możliwości, VI Kongres Business Intelligence, Diamenty Sprzedaży oraz wiele mniejszych ogólnopolskich konferencji. Jest zapraszany na sceny , gdzie przemawia obok najlepszych polskich i światowych mówców: Briana Tracy, Roberta Cialdiniego, Jacka Walkiewicza, Marka Skały, Roberta Kroola, Szymona Kudły i innych.

dr Seweryn Rudnicki

dr Seweryn Rudnicki

WH AGH | Socjolog, Design Thinking Expert

Social scientist and researcher. Associate profesor at AGH University of Science and Technology. Co-founder of Between the Signs – a semiotic consultancy. Has 12 years of experience in social, market and UX research for clients such as: PZU, Tesco, VML, S4, Schulz, TNS Polska, Union Investment, Ministry of Infrastructure and Development, Krakow Technology Park. As a scientist has done extensive research on application of scientific knowledge in practice.

Maciek Chart-Olasiński

Maciek Chart-Olasiński

IT Project Manager i Team Leader

Project manager i team leaderem w IT z ponad 8 letnim doświadczeniem w koordynowaniu projektów biznesowych, NGO i społecznych. W latach 2016-2018 w Estimote prowadził Prototyping Team, odpowiadając za rozwój i wdrożenie produkcji nowych urządzeń, a następnie Culture Team, skupiając się na rozwijaniu agile’owej kultury organizacyjnej z dużym naciskiem na feedback. W 2013 roku był współtwórcą Wytwórni, jednego z pierwszych polskich makerspace’ów, który koordynował do 2016 roku, w tym czasie prowadząc i biorąc udział w projektach design thinking (m.in. był managerem produktu Ławka+ w ramach Living Lab organizowanego przez Krakowski Park Technologiczny). W roku 2016 był członkiem Małopolskiej Rady Innowacji.

Krzysztof Raś, MBA

Krzysztof Raś, MBA

State Street | Head of Software Development, Robotics & AI

Absolwent Informatyki na krakowskiej AGH na wydziale EAIiE, programista i entuzjasta technologi, lider i przywódca z pasji. Niegdyś wykładowca na krakowskich uczelniach (WSE, WSEI), dziś trener, mentor Google, konsultant i regularny mówca na międzynarodowych konferencjach branżowych. Ekspert w budowaniu silnych kultur organizacyjnych. Założył i pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego krakowskiego oddziału kalifornijskiej firmy Grid Dynamics. Obecnie odpowiedzialny za tworzenie pionu technologicznego w State Street w Polsce. Współzałożyciel Stowarzyszenia Talent Management in Tech.

Paweł Kowaluk

Paweł Kowaluk

Guidewire Software | Technical Writer

Technical writer w Guidewire Software. Działa w branży od 2008 roku, i zdobył doświadczenie jako technical writer, programista, project manager, konsultant i manager. Współzałożyciel soap! technical communication, członek zarządu ITCQF, jeden z autorów na techwriter.pl.
Remigiusz Dudek

Remigiusz Dudek

Luxoft Poland | Principal Software Quality Engineer

Pracujący w branży informatycznej od 2005 roku rozpoczął karierę w firmie IBM jako programista. Po roku zmienił profil z programistycznego na związany z jakością. Zaczynając jako tester a następnie lider testów, po dwóch latach pełnił rolę Specjalisty ds. jakości na poziomie laboratorium oprogramowania w Krakowie. Wtedy też rozpoczął swoją karierę jako szkoleniowiec. Początkowo prowadził szkolenia z zakresu “Ortogonalnej klasyfikacji defektów” oraz analiz jakości procesu, które wynikają z tej klasyfikacji. Jego praca została zwieńczona wystąpieniem na konferencji TestWarez w 2009 roku o tytule “Agile and ODC a match made in heaven”. Po roku pracy jako Specjalista ds. jakości objął pozycję Kierownika projektu (50 – 60 osób), którą piastował przez 1,5 roku. Pomimo, że praca w roli kierownika projektu nie wpasowała się w jego preferencje zawodowe, dała mu możliwość spojrzenia na proces wytwórczy oprogramowania z zupełnie innej perspektywy. W kolejnym roku (2011) rozpoczął pracę w firmie Luxoft dla klienta w sektorze bankowym, został włączony w proces wewnętrznej certyfikacji jako Trener o podwójnej specjalizacji: Zwinne metodyki rozwoju oprogramowania oraz jakość oprogramowania. Od momentu uzyskania certyfikatu trenera równolegle z pracą zawodową w dojrzałym, „zwinnym”, samoorganizującym sie środowisku (50+ osób w projekcie) prowadzi również działalność szkoleniową. Od roku 2013 pracuje jako szkoleniowiec w firmie szkoleniowej Code Sprinters, gdzie odpowiada za przeprowadzanie  i tworzenie szkoleń z zakresu zapewniania jakości w „zwinnym” środowisku wytwarzania oprogramowania.

dr Tomasz Orzechowski

dr Tomasz Orzechowski

EAIIB AGH | dr Nauk Technicznych

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie biocybernetyka i inżynieria biomedyczna, absolwent informatyki AGH w Krakowie. Od kilkunastu lat zajmuje się tworzeniem produktów informatycznych w obszarze medtech związanych z przetwarzaniem i analizą danych. Posiada szerokie doświadczenie managerskie związane z budowaniem zespołów tworzących rozwiązania typu Data-Driven.

dr Andrzej Izworski

dr Andrzej Izworski

EAIIB AGH | Prorektor ds. Kształcenia

Adiunkt w Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie. Prodziekan wydziału ds. kształcenia i współpracy z przemysłem. Zainteresowania badawcze: synteza mowy, informatyka medyczna, języki programowania, biometria.

Mateusz Kwaśniewski

Mateusz Kwaśniewski

Mindventures| Trainer & Consultant

Od 2007 roku związany z branżą IT. Niezależny konsultant i trener w Bottega IT Minds. Swoje komercyjne doświadczenie zbierał w firmach tj. Sabre Holdings, British Sky Broadcasting czy Schibsted Tech Polska. Absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja AGH. W swojej pracy łączy aspekty techniczne, biznesowe i przede wszystkim czynnik ludzki.

Michał Kordas

Michał Kordas

Luxoft | Software Quality Engineer

Absolwent kierunku informatyka stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zdobył doświadczenie jako tester manualny w Motorola Solutions oraz jako Quality Assurance i programista pracując w firmie Luxoft. Prelegent z tematyki zwinnego testowania na konferencjach krajowych i zagranicznych.

Piotr Sarecki

Piotr Sarecki

Trisar| Manager Programów i Projektów

Menedżer programów i projektów w dziedzinie zarządzania zmianą.

Właściciel firmy konsultingowo-szkoleniowej Trisar. Przez 13 lat budował struktury i zarządzał oddziałami zagranicznych firm w Polsce (HSBC, Sabre, Hewitt, Aon) oraz doradzał klientom w projektach z zakresu zmiany organizacyjnej, restrukturyzacji i transformacji. Wykładowca AGH i Trener Biznesowy, licencjonowany trener Management 3.0 i Lean Kanban, absolwent UJ (Zarządzanie) i Oxford Brookes University (Executive MBA). Współzałożyciel i Członek zarządu Stowarzyszenia Talent Management in Tech.

Andrzej Domagała

Andrzej Domagała

Profaea | Consultant & Trainer

Trener i konsultant w firmie Profaea. Od 13 lat zajmuje się trenowaniem i doradzaniem korporacjom oraz przedsiębiorstwom z sektora MŚP w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim. Certyfikowany trener w metodzie Action Learning. Używa tej metody  m. in. przygotowując i pomagając wdrażać zmiany w organizacjach. W latach 2013 i 2014 w ramach projektu Małopolska Akademia Menedżera prowadził wysoko oceniane treningi z zakresu zarządzanie zmianą,. Akredytowany doradca PARP w obszarze Corporate Social Responsibility. Jest  współautorem strategii zarządzania wiekiem przygotowanej na zlecenie jednego z największych banków w Polsce.

Piotr Piasecki

Piotr Piasecki

Business Doctors | Trainer & Consultant

Ekspert zarządzania i przywództwa, ekspert branży usług rozwojowych, konsultant, trener. Ma za sobą wieloletnią praktykę menedżerską w biznesie. Był wieloletnim wykładowcą ICAN INSTITIUTE (wydawca Harward Business Review). Jest współtwórcą i prezesem POLSKIEJ IZBY FIRM SZKOLENIOWYCH, członkiem Rady Interesariuszy ZSK, Rady ds. Kompetencji w PARP oraz Radcą Krajowej Izby Gospodarczej.  Współpracuje z wieloma instytucjami otoczenia biznesu i edukacji. Zrealizował szereg inicjatyw badawczych i popularyzatorskich w obszarze „lifelong learning” i zmian organizacyjnych.  Jest autorem licznych wystąpień i publikacji związanych z Zarządzaniem i rozwojem, rynkiem usług rozwojowych i edukacji pozaformalnej. Jest  współautorem książki „Sensotwórczość”. Opracował autorską koncepcję „Kapitalnej firmy”, modelu kompetencji liderów zmiany oraz koncepcję „Przywództwa 7 planet”. Na co dzień tworzy i realizuje programy doradcze i szkoleniowe dla firm. Pracuje jako konsultant, trener i coach kadry menedżerskiej. Zrealizował szereg projektów min. w zakresie zarządzania strategicznego, zarządzania zmianą, zmiany kultury organizacyjnej budowania zespołów wysokiej efektywności. Zrealizował szereg projektów rozwoju umiejętności menedżerskich i przywódczych. Korzysta z wielu (w tym autorskich) metod i narzędzi planowania strategicznego, wyznaczania celów i planowania działań oraz wdrażania zmian. Stosuje metody wspomagające efektywność organizacji w tym grupowego i indywidualnego rozwiązywania problemów oraz metodę uczenia się przez działanie (Action Learning). Stosuje własną, coachingową metodę indywidualnego wsparcia rozwoju i efektywności menedżerów. Jest akredytowanym konsultantem INSIGHTS DISCOVERY. Interesuje się kapitałem intelektualnym i organizacjami opartymi na wiedzy.

Marcel Dziedzic

Marcel Dziedzic

UXTalks | UX Consultant

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (kierunek: Automatyka i Robotyka). Od ponad 10 lat zajmuje się projektowaniem interfejsów użytkownika.
Przeprowadził kilkadziesiąt autorskich szkoleń z zakresu projektowania interfejsów, użyteczności, User Experience oraz interfejsów mobilnych, w których uczestniczyło ponad 600 osób.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytecie Jagiellońskim. Mówi dużo. Czyta więcej. Działa sprawnie.
Entuzjasta prostoty oraz Dave Matthews Band.
Monika Chutnik

Monika Chutnik

ETTA Global Leadership Consulting | Główny Konsultant

“Przekuwam różnorodność ludzi w efekty zespołu!” – to zawodowe motto Moniki. Zanim na serio zajęła się wspieraniem organizacji w roli konsultanta międzykulturowego, coacha i trenera przywództwa, pracowała m.in. w Hewlett-Packard, Nokia Siemens Networks, General Electric, Ernst&Young. Szkoliła w 15 krajach na trzech kontynentach, prowadziła także wirtualne sesje dla uczestników z całego świata. Oprócz tytułu magistra Zarządzania i magistra Socjologii, Monika jest licencjonowanym konsultantem Intercultural Readiness Check, Virtual Performance Assessment®, Mental Toughness, Integrated Leadership Model, Stylów Myślenia i Działania FRIS®, Extended DISC®. Honorowy członek Society for Intercultural Education, Training, and Research Polska, autorka książki “Szok kulturowy. Przyczyny, konsekwencje. Przeciwdziałanie”. Pracuje jako Główny Konsultant w firmie ETTA Global Leadership Consulting.

Aleksandra Wiśniewska

Aleksandra Wiśniewska

Brainly | Director of People & Culture

Studiowała stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz psychologię na SWPS. Od 2008 roku jest związana z obszarem HR głównie w branży automotive oraz oil& gas. Zdobywała doświadczenie zawodowe w firmach Valeo i FMC Technologies w różnych obszarach: rekrutacji, on-boardingu, employer brandingu, komunikacji wewnętrznej oraz wspierania procesów biznesowych. W 2014 dzięki Brainly odkryła świat start-upów i firm IT. Aktualnie jest odpowiedzialna za obszary People & Culture oraz Facilties w polskiej spółce Brainly. Poza pracą jest instruktorką harcerską w stopniu harcmistrzyni – pełniła w ZHP funkcje na poziomie lokalnym, regionalnym oraz krajowym. Zwolenniczka podejścia Open-Source HR.

Marcin Zabrzański

Marcin Zabrzański

Aptiv | Global HR Business Partner

Praktykę zawodową w obszarach HR zdobywał w firmach i organizacjach charytatywnych w Szkocji i Polsce. Obecnie pracuje w Aptiv, gdzie jest odpowiedzialny za zarządzanie HR w czterech globalnych departamentów firmy (Software i Systemy, Inżynieria Produkcji, Kontrola Produkcji i Logistyka, Zakupy) w segmencie Advanced Safety i User Experience. Poprzednio pracował w Motorola Solutions, gdzie w swojej ostatniej odpowiedzialny był za prowadzenie  polityki personalnej w regionach EMEA i APAC dla wybranych departamentów (Łańcuch Dostaw, Finanse, Zakupy). Wcześniej Marcin przez rok pracował również w Malezji, gdzie pełnił rolę HR Managera dla malezyjskiego oddziału. Współzałożyciel stowarzyszenia Talent Management in Tech. Absolwent Wydziału Edukacji Uniwersytetu Edynburskiego, gdzie ukończył studia magisterskie z zakresu Zarządzania Szkoleniami i Rozwojem. Wcześniej zdobył tytuł licencjata na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, odbywając w międzyczasie stypendium i staż na Bliskowschodnim Uniwersytecie Technicznym w Ankarze. Jego zainteresowania zawodowe obejmują obszar HR, z całą jego rozciągłością – szczególną uwagę natomiast poświęca zagadnieniom związanym z rozwojem pracowników.

Magdalena Kopyściańska

Magdalena Kopyściańska

Siili Solutions | HR Business Partner, Head of HR

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu w Strasburgu. Od prawie 13 lat związana z obszarem rozwoju pracowników. Doświadczenie zdobywała zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i mniejszych firmach o kulturze start-up’u. Od 6 lat związana z sektorem IT. Doświadczony trener, coach, assessor Assessment i Development Center. Entuzjastka rozwoju opartego na mocnych stronach. Od wielu lat z powodzeniem wdraża i rozwija liderów oraz menedżerów.

Barbara Globisz - Durawa

Barbara Globisz - Durawa

Objectivity - HR Business Partner

Absolwentka Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS, HRowiec, trener. Zwolenniczka rozwoju opartego na mocnych stronach i indywidualnego podejścia do ludzi.
Od ponad 5 lat pracuje w HR – głównie w branży IT, obecnie jako HR Business Partner w firmie Objectivity Bespoke Specialists, gdzie wspiera liderów i menedżerów we wszystkich zadaniach związanych z zarządzaniem ludźmi. W zespole Development & Retain odpowiedzialna za przygotowanie i prowadzanie szkoleń z zakresu kompetencji miękkich oraz za wdrażanie i rozwijanie nowych liderów.

dr Marek Benio

dr Marek Benio

GAP - UEK | Prawnik, dr Nauk Ekonomicznych

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktor nauk ekonomicznych, od początku pracy zawodowej związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Zainteresowania naukowe obejmują ubezpieczenia społeczne, prawo pracy, politykę zatrudnienia, dialog społeczny, zarządzanie publiczne. Specjalizuje się w badaniach porównawczych systemów emerytalnych, a na gruncie prawa europejskiego – w delegowaniu pracowników w ramach swobody świadczenia usług oraz w koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Honorowy członek Małopolskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, fundator Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy. Propagator debat oksfordzkich, organizator wielu konferencji krajowych i międzynarodowych.

dr Bartłomiej Biga

dr Bartłomiej Biga

GAP - UEK | Prawnik, dr Nauk Ekonomicznych

Stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie po obronie w maju 2014 r. rozprawy pt. „Ekonomiczna i społeczna analiza prawa ochrony wynalazków”. Ukończył także dwa jednolite magisterskie kierunki studiów – prawo oraz administrację – na Uniwersytecie Jagiellońskim, a ponadto aplikację adwokacką w Krakowskiej Izbie Adwokackiej, gdzie po zdanym egzaminie został wpisany na listę adwokatów. Od października 2014 r. zatrudniony jako adiunkt w Katedrze Gospodarki i Administracji Publicznej (obecnie Katedrze Administracji Publicznej). Udziela się także jako ekspert w think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Specjalizacja naukowa: ekonomiczna analiza prawa, prawo własności intelektualnej (w szczególności ochrona wynalazków i prawo autorskie), zarządzanie zasobami niematerialnymi przedsiębiorstw, efektywność polityk publicznych, działania na rzecz poprawy jakości legislacji, ekonomia kultury.

dr Joanna Pyrkosz - Pacyna

dr Joanna Pyrkosz - Pacyna

WH AGH - Psycholog

Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii. Adiunkt w Katedrze Socjologii Gospodarki i Komunikacji Społecznej na AGH. Współautorka i realizatorka projektu badawczego „Psychologiczne aspekty przedsiębiorczości. Motywy, mechanizmy i konsekwencje aktywności Przedsiębiorczej” realizowanego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2010-2015 opiekun specjalności „Psychologia organizacji” w Instytucie Psychologii, UJ. Autorka i koordynatorka wielu projektów rozwojowych dla Uczelni wyższych finansowanych ze środków UE. Członek zespołu realizującego projekt „Bilans Kompetencji”. Wykładowca przedmiotów: Psychologia biznesu, Psychologia pracy, Psychologia przedsiębiorczości i innowacji. Obecnie realizuje projekty badawcze w zakresie udziału kobiet i mężczyzn w naukach ścisłych.

prof. Maria Nawojczyk

prof. Maria Nawojczyk

WH AGH - Socjolog

Profesor Wydziału Humanistycznego AGH. Jej zainteresowania obejmują zagadnienia z zakresu socjologii ekonomicznej, socjologii pracy i zarządzania, zarządzania międzykulturowego, metodologii, statystyki, metod ilościowych w socjologii, socjofizyki oraz społecznych i kulturowych aspektów nowych technologii. Aktywny członek towarzystw socjologicznych: 19962001 przewodnicząca Oddziału Toruńskiego PTS, od 2009-2011 członek zarządu Oddziału Krakowskiego PTS, od 2005-2009 współ-przewodnicząca a w latach 2011-2015 przewodnicząca Komitetu Badawczego Socjologii Ekonomicznej ESA (Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego). Autorka wielu publikacji naukowych. Prywatnie entuzjastka podróżowania po bliższych i dalszych zakątkach świata, odkrywania nowych smaków i kolorów z przyjemnością powracająca do Krakowa.

IT Business Management AGH

wh@agh.edu.pl

+48 12 617 4250

Gramatyka 8a

30-071 Kraków